Ulusal Sinirbilim Kongresi 2018 – Uluslararası Katılımlı

Değerli Sinirbilimciler,
16. Ulusal Sinirbilim Kongresi (USK), Beyin Araştırmaları Derneği’nin (BAD) desteği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 20 – 23 Mayıs 2018 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir.
TÜBA üyesi sinirbilimcilerin öncülüğünde 2001 yılında düzenlenen arama konferansının ardından 2002 yılında başlatılan USK’ların onaltıncısına ulaşmış bulunuyoruz. Bugüne kadar BAD ve TÜBAS desteğinde düzenlenen 15 USK, gittikçe artan sayıdaki disiplinlerden katılımcıları, genç araştırmacıların eğitimini amaçlayan çok sayıda kursları, temel ve klinik alanlardaki yetkin konuşmacılarıyla ülkemizde sinirbilimin gelişiminde öncü rol oynadı.
Bu sene, sinirbilimin gelişiminde son yıllarda giderek daha fazla önem kazanan teknik yaklaşımları vurgulamak üzere, 16. USK’yı ilk kez bir teknik üniversitenin ev sahipliğinde ve “Biyolojiden Mühendisliğe Sinirbilim” ana temasıyla düzenliyoruz. Böylelikle, sinir sistemi organizasyonunun moleküler ve hücresel ölçekten duysal, motor ve kognitif sistemlere uzanan tüm yelpazesini kapsayan kongremize, hesaplamalı sinirbilim, nörogörüntüleme, nöroinformatik gibi teknik alanlardan katılımı arttırmayı hedefliyoruz.
16. USK’yı, eğitsel ve bilimsel yönü kadar mevcut bağlarımızı daha da güçlendirmek ve yeni proje ortaklıklarına fırsat sağlamak amacıyla sosyal açıdan da zengin şekilde düzenlenmeyi amaçlıyoruz.
16. USK’ya hazırlık sürecinde ve kongre sırasında değerli önerilerinizi, destek, katılım ve katkılarınızı bekliyor, yaz başında İstanbul’da buluşmayı diliyoruz.
Saygılarımızla,
Kongre Eş Başkanları
Tamer Demiralp                      Arzu Karabay Korkmaz
(BAD)                                      (İTÜ)