Değerli Sinirbilimciler,

Bu yıl, XII. Ulusal Sinirbilim Kongresi, Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ev sahipliğinde ve Beyin Araştırmaları Derneği’nin (BAD) desteğiyle 28-31 Mayıs 2014 tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde gerçekleştirilecek ve 28 Mayıs’ta kongre öncesi kurslar düzenlenecektir.

Sinirbilim alanındaki araştırmaların giderek arttığı ülkemizde Ulusal Sinirbilim Kongreleri ilk günden itibaren araştırmacıların buluşmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Türkiye'nin ilk Sinirbilim Kongresi, İstanbul Üniversitesi ve Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinirbilimleri Derneği'nin (TÜBAS) girişimiyle Prof. Dr. Nuran Gökhan ve Prof. Dr. Nurhan İ. Hariri'nin eş başkanlığında 1993 senesinde İstanbul'da düzenlenmişti. Bu sene gerçekleştireceğimiz kongremizi, geçtiğimiz yıl Haziran ayında kaybettiğimiz değerli Hocamız Prof. Dr. Nuran Gökhan’ın anısına ithaf ediyoruz.

1993 yılındaki bu ilk toplantının ardından, 2001 yılında Prof. Dr. Turgay Dalkara ve TÜBA üyesi değerli sinirbilimcilerin öncülüğünde Uludağ'da düzenlenen arama konferansı ile devam eden Ulusal Sinirbilim Kongreleri (USK) gelenekselleşerek onikincisine ulaştı. Bu dönem zarfında USK’ların katılımcı sayısındaki artış, disiplinlerarası çeşitlenme, düzenlenen çok sayıda kurs ve atölye çalışmaları ülkemizde sinirbilimin gelişmesine önemli katkı sağladı.

Kongremiz bu sene de moleküler alandan davranışsal alana kadar geniş bir yelpazede sinirbilim konularına yer verecektir. Bunun yanı sıra, bu senenin odak konusu beyinde bağlantısallık ve nöral ağlar olacaktır.

XII. USK kapsamında düzenlemeyi düşündüğünüz panel ve kurslarla ilgili önerilerinizi lütfen en geç 15 Mart 2014 tarihine kadar, paneller ve kurslar sayfasındaki "öneri formu" nu doldurarak iletiniz. XII. USK’ya kongre sırasında olduğu kadar hazırlık sürecinde de katkılarınız ve önerileriniz ile desteklerinizi beklemekteyiz.

Teşekkürler


Duyurular E-posta listesine kayıt olmak için aşağıdaki linki takip ediniz.
Duyurular E-Posta Listesi Kayıt İşlemi

Yoğun talep üzerine özet gönderimi 25 Nisan 2014 tarihine kadar uzatılmıştır.
Özet Gönderim Son Tarihi:  25 Nisan 2014


Kongre Eşbaşkanları
Prof.Dr. Ertan Yurdakoş
Yrd. Doç. Dr. Yasemin Keskin-Ergen
Beyin Araştırmaları Derneği Başkanı
Fizyoloji Anabilim Dalı - Tıp Fakültesi
İstanbul Üniversitesi
Bahçeşehir Üniversitesi
 
   
 
ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ - USK 2014 - 28-31 Mayıs 2014 Bahçeşehir Üniversitesi, İSTANBUL